יוזמות העמותה

תחת המטרות ארוכות הטווח, מקדמת העמותה כמה יוזמות בכל שנה. להצעת יוזמות נוספות ולהצטרפות לאחת היוזמות, צרו עמנו קשר

​העמדה הציבורית היחידה בישראל

הציעו מיקומים לעמדות טעינה ציבוריות או הצביעו למיקומים המוצעים בקישור זה

מצאו את יוצא הדופן...      

חנייה שמורה לרכב בטעינה

הפחתת זיהום האוויר בערים הינו אינטרס ראשון במעלה של המדינה והרשויות המקומיות. במסגרת יוזמה זו אנו מקדמים חקיקה ותקינה ברמה הארצית והמקומית לסימון ואכיפת חנייה לרכב חשמלי בטעינה בסמוך לעמדות טעינה. 

ע​מדות טעינה בשטח ציבורי

 


לפי מדיניות משרד האנרגיה מיולי 2011, ניתן מונופול על התקנת עמדות טעינה בשטח ציבורי לחברת חשמל. מונופול זה גרם לכך שנכון להיום (מרץ 2013) הותקנה עמדה בודדת בשטח הציבורי על ידי החברה ובפועל החברה פרסמה מכרז לחברות טעינה שיקמו את העמדות עבורה. מכרז שהיה אמור להסתיים בספטמבר 2012 ומאז נעלמו עקבותיו.

אנו מציעים מדיניות יותר פשוטה ויותר תחרותית:

1. כל ספק טעינה כמוגדר במסמך המשרד יוכל להתקין עמדה בשטח ציבורי בכפוף לאישור הרשות המקומית או המוסד הציבורי שבשטחה הוא מעוניין להתקין. רשות זו לא תוכל למנוע את ההקמה אלא רק להציע מיקומים חלופיים במידה והמיקום המוצע אינו הולם את ייעוד השטח.

2. חברת החשמל תחויב להעמיד סיוע לספק הטעינה בחיבור עמדת הטעינה לרשת החשמל בדמות תרשימי הרשת, שינויים בהגדרות במערכותיה וכו'. החברה תוכל לגבות אגרה על שירות זה עד לגובה של X  ₪ (הסכום צריך להיקבע בהתאם לתסקיר של חברת חשמל על הוצאותיה בגין חיבור עמדה כזו).

לא מטעין? אל תחנה?

 

ברחבי ישראל פרוסות מאות עמדות טעינה בקניונים וחניונים. בשל חוסר מודעות ושילוט לא מתאים הן לעיתים קרובות תפוסות על ידי רכבי בעירה פנימית. 
במסגרת יוזמה זו אנו מקדמים שילוט הולם, אכיפת חנייה לרכב טוען והסברה לציבור. 
חנייה שמורה לרכב חשמלי
חנייה שמורה לרכב חשמלי

press to zoom

press to zoom

press to zoom
חנייה שמורה לרכב חשמלי
חנייה שמורה לרכב חשמלי

press to zoom
1/6